Intel yeni bir grafik teknolojileri firması satın aldı

Yeni kuşak grafik teknolojileri için çok savlı bir takım oluşturan Intel büyük yatırımlar yaptı. Mühendislere ve teknolojilere yapılan yatırımın yanında teknoloji satın alımları da büyük bir yekün tutuyor. Son olarak Finli bir teknoloji firması satın alındı. 

Siru Innovations nedir?

12 yıllık bir geçmişe sahip olan Siru Innovations her segmente yönelik verimli grafik teknolojileri ve yazılımları geliştiren bir firma. Kurucularının tecrübesi ise 90’lı yıllardaki ekran kartı geliştirme rekabetine kadar gidiyor. Bitboys ile başlayan maceraları evvel ATI sonra AMD ve en sonra da Qualcomm’da sona ermiş. Yani piyasada epey tecrübeli diyebiliriz. 

Intel Arc Pro A40M ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Intel satın aldığı takımı Hızlandırılmış Bilişim Sistemleri ve Grafik kısmına transfer edecek. Bilhassa birinci kuşak Arc ekran kartlarının yazılım optimizasyonlarının hızlandırılması ve oyun geliştiricileri ile entegrasyon konusunda yardım etmeleri bekleniyor. Uzun vadede ise ikinci ve üçüncü kuşak Arc grafik mimarilerine de katkıları olacaktır. Intel’in Finli firmayı ne kadar satın aldığı açıklanmadı. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel’den değerli satın alım

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.