Intel yeni yıla düşüşle başladı

Yeni yıla Alder Lake tabanlı işlemcilerle geniş kapsamlı bir atılım ile başlayan Intel ne yazık ki istediğini alamadı. Yılın birinci çeyreğinde gelirleri düşüşe geçen Intel bilhassa döküm stratejisini geliştirmeye odaklanacak. 

Intel kayıplarda

Yılın birinci çeyrek tablolarına nazaran Intel, 18.4 milyar dolar gelir elde ederken yüzde 7 civarında düşüş yaşadı. Kâr marjı da yüzde 50 düzeyine gerileyerek 5 puan kaybetti. McAfee pay satışlarından gelen yüklü ölçü Intel’in 8.1 milyar dolar net gelir elde etmesini sağladı. Artış ise yüzde 141 oldu. 

Apple birinci çeyrek satışları nasıl?

2 gün evvel eklendi

Bilgi merkezi kümesi bu periyotta 6 milyar dolar gelir elde ederek yüzde 22 arttı. Ağ ekipmanları kümesi da 2.2 milyar dolar ile yüzde 23 artış gösterdi. Tekrar yapılanarak faaliyete başlayan döküm kümesi da 283 milyon dolar ile yüzde 175 artış elde etti. 

Alder Lake işlemcilerin bu devirde daha fazla sistemde kendisine yer bulması bekleniyor. Ayrıyeten 1 trilyon dolarlık bir Pazar olarak kabul edilen döküm dalına daha fazla yatırım yapan Intel müşteri sayısını da arttırmayı planlıyor. Bununla birlikte gelirlerde bir artış beklenmiyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel mali tablolar tat vermiyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.