Intel’den Bitcoin madenciliğine dev adım

Geçtiğimiz haftalarda kripto para madenciliğine yönelik olarak verimlilik odaklı bir uygulamaya özel entegre devre – ASIC tahlili geliştirdiğini duyuran Intel, bu hafta Bonanza Mine ismini verdiği projesine resmiyet kazandırdı.

Intel Bonanza Mine neler sunuyor?

Inte Bonanza Mine ismi verilen madencilik tahlili 7nm sürecinde tasarlandı. Her zar 4.14mmx3.42mm ölçülere sahip. Toplamda 4248 milimetre karelik bir silikon elde ediliyor. Çift SHA256 kazım motoru yapısı ile yalnızca Bitcoin madenciliğine yönelik geliştirildi. Her zarda toplam 258 kazım motoru yer alıyor. Yonga 1.6GHz düzeyine kadar çıkarken 335mV güç tüketiyor. 7.5W ile 137GHash/s düzeyi elde edilebiliyor.

Intel Meteor Lake neler sunacak?

2 gün evvel eklendi

Intel ayrıyeten müşterileri için Bonanza Mine System ismini verdiği eksiksiz bir sistem de hazırlamış. 300 yonganın bir ortaya geldiği bu sistem 40THash/s kazım performansına ulaşıyor. 4 fanlı sistemde denetim ve Ethernet üzerinden bağlantı bir ARM çekirdeği ile sağlanıyor.

Intel şimdiden yeni Bitcoin madencilik sistemi için Argo Blockchain, Jack Dorsey’in firması BLOCK ve GRIID üzere değerli firmalardan siparişler almış. Kesimin önderi kabul edilen Bitmain karşısında Intel önemli işler yapacak üzere görünüyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Intel Bonanze Mine madencilik yongası tanıtıldı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.