Intel’in Arc Alchemist masaüstü ekran kartları gecikecek

Geçtiğimiz haftalarda Arc Alchemist mimarili birinci taşınabilir ekran kartlarını piyasaya süren Intel, A serisi masaüstü kartları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Enthusiastic Citizen tarafından gerçekleştirilen bir sızıntıya nazaran, şirketin A770, A750, A580 ve A380 masaüstü ekran kartları beklenen daha geç piyasaya sürülebilir.

Serinin zirve modeli RTX 3070’e rakip olabilir

Intel’in serinin en güçlü kartı A770 ile Nvidia RTX 3060 Ti modelinden daha yüksek bir performans hedeflediğini belirten Enthusiastic Citizen, seriye daha güçlü yeni modeller de eklenebileceğini söylüyor. Bununla birlikte evvelki sızıntılarda 12 GB belleğe sahip olacağı sav edilen A770 modelinin RTX 3070’e rakip olabileceğini söyleyebiliriz.

Intel Arc A350M testlerde nasıl?

4 gün evvel eklendi

Paylaşılan sızıntıda ayrıyeten, yeni ekran kartlarının yılın ikinci çeyreğinin sonuna yahut üçüncü çeyreğin başlarına kadar ertelenebileceği bildiriliyor. Görüşüne nazaran Intel, yeni masaüstü modellerini hem Nvidia hem de AMD’nin yeni jenerasyon modelleri ile birebir vakitte piyasaya sürecek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel’in yeni masaüstü ekran kartları gecikecek

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.