Intel’in ekran kartı yatırımları devam ediyor: AMD’den ünlü isim transfer edildi

Yeni Arc Alchemist ekran kartları ile bölüme savlı bir formda giriş yapmayı planlayan Intel, AMD’de misyon yapan çip dizayncısı Rohit Verma’yı transfer etti. AMD’nin Yarı Özel iş ünitesinde baş mimar olarak çalışan ve şirketin oyun, bulut altyapısı, tüketici ve iş istasyonu kısımlarında büyük projelere imza atan ünlü isim, tıpkı vazifesine Intel’de devam edecek.

AMD’den birçok isim Intel’e geçiyor

Intel’in geçtiğimiz yıl Raja Koduri tarafından kurulan grafik kısmına ayrık GPU soketlerinin Baş Eser Mimari olarak katılan ve AMD’den evvel 15 yıllık bir Intel kariye bulunan Verma, LinkedIn hesabı üzerinden ”Intel’e geri dönmek mükemmel ve yenilikçi yeni kuşak GPU eserlerini tanımlamak ve oluşturmak için grupla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” sözlerini lisana getirdi.

Intel’in yeni masaüstü ekran kartları ertelendi

2 gün evvel eklendi

Rohit Verma’nın yanı sıra en son 2017 yılında Radeon Technologies Group’un eski lideri Raja Koduri’yi, 2020 yılında ise Zen mimarisinin dizayncısı Jim Keller’ı kendi bünyesine katan Intel’in, işlemci ve ekran kartı yatırımları devam edecek üzere gözüküyor. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel AMD’nin ünlü ekran kartı tasarımcısını transfer etti

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.