Intel’in gürültülü soğutucularına kâğıtlı tahlil

Vakit zaman teknoloji devlerinin eserlerinde ortaya çıkan rahatsız edici durumlara resmi bir tahlil olmayınca kullanıcıların değişik tahlilleri ortaya çıkıyor. Intel’in stok soğutucularındaki gürültü sıkıntısına farklı bir tahlil geliştirilmiş.

Intel stok soğutucularda gürültü sorunu

Alder Lake mimarisi ile birlikte stok soğutucularda tasarım elden geçirildi lakin tam yükte ortaya çıkan gürültü kirliliğinin bir türlü önüne geçilemedi. Piyasada ekstra masraf yaparak bu gürültüden kurtaracak tahliller bulmak mümkün. Para harcamak istemeyen ise değişik bir tahlili deneyebilir.

Intel Arc ekran kartları karşınızda

10 sa. evvel eklendi

Oyun geliştirici Patrick Bene fanın etrafını 2.5cm yükseliğinde kâğıt şerit ile çevirmiş. Bu sayede hem gürültü sıkıntısını çözmüş hem de soğutma verimliliğinin artmasını sağlamış. 4cm yüksekliğe kadar olan kâğıt şeritlerin de makul bir ölçeğe kadar gürültüyü engellediği tabir edilmiş. Bene elde ettiği gürültü kayıtlarını kaynak linkindeki sitesi üzerinden paylaşıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel stok soğutucularda gürültü sorunu devam ediyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.