iOS 15.4 birtakım aygıtlarda pil meselesine yol açıyor

Apple‘ın en yeni işletim sistemi iOS 15, geçtiğimiz günlerde versiyonunu güncelledi. Birçok aygıta iOS 15.4 güncellemesini dağıtan Apple, artık birtakım sıkıntılarla karşı karşıya. Görünüşe nazaran iOS 15.4 pil performansında düşüklüğe yol açıyor.

Apple, iOS 15’e uyarlanmayan uygulamaları App Store’a eklemeyecek

3 gün evvel eklendi

iOS 15.4 pil sıkıntısına mı yol açıyor?

Bu hafta çabucak hemen tüm platformlara güncelleme getiren Apple, tabiki iOS 15.4 ile dikkat çekiyor. Yeni güncelleme ile iPhone 12 ve üstü modellerde maske takılıyken Face ID’yi kullanabilme özelliğini getiren Apple, epey fazla beğeni aldı. Kısmen daha az inançlı olan maske ile Face ID tekrar de kullanıcıların beğenisini topladı.

Tabi birçok yanılgı tahlili de sunan iOS 15.4 görünüşe nazaran yeni sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Kullanıcıların geri dönüşlerine nazaran iOS 15.4 aygıtların pil ömrünü berbat tarafta etkiliyor. Savlara nazaran iOS 15.4 kullanan kimi iPhone 13 Pro Max modelleri yarım gün pil ömrü sunmaya başladı. Her güncellemede bu türlü küçük problemler olabiliyor. Lakin bu seferki sorun pil performansını daha çok etkilemiş üzere duruyor. Lakin Apple meseleye kısa müddette tahlil bulacaktır.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • iOS 15.4 kimi aygıtlarda pil sıkıntısına yol açıyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.