iPad Air 5 tanıtıldı: İşte 2022 iPad Air özellikleri ve fiyatı

Apple bugün gerçekleştirdiği Peek Performance etkinliğinde iPad Air 5‘i de tanıttı. Şirketin yeni kuşak tabletindeki en büyük sürprizin M1 çipiyle gelmesi diyebiliriz.

Apple aktifliğiyle 21:00’de canlı yayındayız

2 sa. evvel eklendi

Geçen yılki iPad Pro, Apple’ın M serisi çipini alan birinci iPad modeliydi ve iPad Air 5‘in de M1 ile gelmesi, tabletin performansını mevcut iPad Pro, 2020 MacBook Air, 13 inç MacBook Pro ve Mac Küçük ile eşit hale getirecek. Performans açısından, M1 çipi, A15 Bionic‘ten yaklaşık %50 daha süratli ve A14 Bionic’ten (4. jenerasyon iPad Air’de olan) %70 daha güçlü. Görünen o ki Apple, 2022 iPad Air ve iPad Pro ortasındaki farkı bu sefer daha güçlü bir çip ekleyerek daha da kapatmak istemiş.

A15 Bionic, 6 çekirdekli CPU ve 5 çekirdekli GPU’ya sahipken, M1 yongası 8 çekirdekli CPU ve 7 çekirdekli GPU‘nun yanı sıra en düşük yapılandırmasında 8 GB RAM ile birlikte geliyor. Ayrıyeten geçen yıl ki 2021 iPad Pro ve iPad küçük 6’ya eklenen 5G ağ dayanağı, yeni iPad Air’de de mevcut.

Yeni iPad Air 5, 10.9 inç Liquid Retina ekrana sahip ve süper bir renk yelpazesi sunduğu belirtiliyor. 3,8 milyon piksel ve 500 nit parlaklık, P3 geniş renk gamı, True Tone ve yansıma önleyici ekran kaplaması dahil olmak üzere gelişmiş teknolojilerle donatılmış. Liquid Retina ekranla birlikte iPad Air’de yatay stereo hoparlörler de yer almakta. Ayrıyeten Touch ID ise iPad Air’in üst düğmesinde yerleşik olarak mevcut.

Yeni iPad Air ön siparişleri 11 Mart Cuma günü açılıyor ve iPad Air 5 çıkış tarihi 18 Mart olarak onaylandı. Yeni iPad Air’i beş farklı renkte alabileceksiniz; Uzay Grisi, Yıldız Işığı, Pembe, Mor ve Mavi. Apple Pencil (2. Nesil) takviyesi de olan aygıtın başlangıç fiyatı ise 599 dolar olarak açıklandı.

Güncelleniyor…

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPad Haberleri
  • iPad Air 5 tanıtıldı: İşte 2022 iPad Air özellikleri ve fiyatı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.