iPhone 14 için yeni tez: Uydu irtibatı

Apple’ın uzun müddettir kapalı kapılar gerisinde geliştirdiği uydu üzerinden bağlantı teknolojisi bu yıl karşımıza çıkabilir. Kaynaklar Apple’ın prototip düzeyinde yeni teknolojinin testlerine başladığını belirtiyor.

iPhone 14 uydu sistemi

WiFi ve hücresel irtibat dışında iPhone modellerine farklı bir irtibat modeli uygulamak Steve Jobs’ın hayaliydi. Bu hayalini devam ettiren Tim Cook, 2019 yılında özel bir takım kurarak Stewie kod ismiyle projeye start vermişti.

iPhone 14 daha verimli modem kullanacak

2 hf. evvel eklendi

Uydu üzerinden bağlantı kurabilen teknolojinin prototip basamağına geldiği argüman ediliyor. Operatörlere bağlılığı en aza indirecek uydu irtibatı iPhone 14 serisinde en azından Pro versiyonlarda karşımıza çıkabilir.

Apple’ın A16 Bionic ile donatacağı iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde ek olarak uydu irtibat özelliği de yer alacak. Apple A15 Bionic kullanan iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise bu teknolojiyi sunmayacak.

iPhone 14 ile ilgili başka gündeme gelen savlar ise standart seri için LPDDR4, Pro serisi için LPDDR5 RAM bellek, yeniden Pro serisi için biraz daha uzayan ekran boyutu halinde sıralanıyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 savları artıyor

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.