iPhone 14 modem üretimini TSMC üstleniyor

iPhone 14 için hazırlıklarını son hız devam ettiren Apple yavaş yavaş farklı işlev yongalarının da üretimini paylaştırmaya başladı. Apple A16 yonga seti için TSMC seçilirken modem üretimini üstlenecek dökümcü de aşikâr oldu.

iPhone 14 modemleri TSMC’ye emanet

iPhone 14 serisinde daha verimli bir bağlantı hedefleyen Apple, Snapdragon X65 modemini kısmi olarak özelleştirerek kullanacak. 5G ve WiFi 6E temasları sunan modeme tekrar Apple tarafından tasarlanan bir güç yongasının eşlik edeceği tabir ediliyor. Ayrıyeten yakın alanda daha güçlü sinyaller sunan mmWave modunun da optimize edileceği vurgulanıyor.

TSMC’ye 3nm şoku

23 sa. evvel eklendi

Daha evvel iPhone 14 modemlerini Samsung ve TSMC döküm tesislerinin üreteceği sav edilmişti. Son gelen bilgiler tüm üretim siparişini TSMC’nin aldığını belirtiyor. 6nm üretim süreci sayesinde iPhone 13 modemlerine nazaran kıymetli bir güç tüketimi sunulacak. iPhone 14 serisi sonbahar devrinde piyasada olacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 daha verimli modem kullanacak

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.