iPhone 14 otomatik odaklamalı ön kamera ile geliyor: Selfie kamerasında önemli güzelleştirme

Apple analisti olarak tanıdığımız Ming-Chi Kuo, iPhone 14‘ün ön kamerası hakkında kestirimlerini paylaştı. Kuo’ya nazaran şirket yeni kuşak akıllı telefonlarındaki selfie kamerasını güzelleştirerek öteki markaların amiral gemilerinin özelliklerine yaklaştıracak.

Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini kıymetlendirdi

13 sa. evvel eklendi

Tecrübeli analist dört iPhone 14 modelinin de son iki yıldır piyasaya sürülen modellerden daha düzgün bir ön kamerayla donatılacağını söylüyor. Sensörün değişip değişmeyeceği muhakkak değil lakin gelen bilgiler otomatik odaklama sunacağı ve diyafram açıklığının f/2.2’den f/1.9‘a ineceği tarafında.

Pro’lara özel olmayacak

Yeni kuşak iPhone’larda yapılacak bu kamera yükseltmesi özçekimler yahut portre modu için daha yeterli sığ alan derinliği sağlamanın yanı sıra manzaralı aramalar ve canlı yayınlar sırasında odak kalitesini artıracak. Ayrıyeten düşük ışıkta çekim performansına da olumlu tesiri olacak.

Hatırlayacağınız üzere daha evvel Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinde 48 megapiksel ana kameraya yer vermeyi planladığı bildirilmişti. Kuo’ya nazaran güncellenen ön kamera dört yeni iPhone 14 modelinde de kullanılacak. Yani yalnızca Pro serisine özel bir yükseltme olmayacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • iPhone 14 otomatik odaklamalı ön kamera ile geliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.