iPhone 14 Pro modellerinin kamerası 48MP sensör nedeniyle daha kalın olacak

Son raporlara nazaran iPhone 14 Pro ve Pro Max akıllı telefonlarda ana kameranın daha büyük çıkıntıları olacak. Analist Ming-Chi Kuo‘ya nazaran, bu, yeni yüksek çözünürlüklü imaj sensörünün kullanılması nedeniyle zarurî bir durum.

iPhone 14 işlemcisi A15 Bionic olacak ancak A16 denilecek

3 gün evvel eklendi

Yeni 48MP kamera, Apple’ın yıllardır kullandığı 12MP kameranın yerini alacak. Bu karar nedeniyle, kamera bloğunun kendisi de %5-10 oranında büyüyecek – 35,01 mm genişliğinden 36,73 mm‘ye ve 36,24 mm yüksekliğinden 38,21 mm’ye.

Yeni 48MP kamera, iPhone 14 Pro ve Pro Max‘i bu yılın en uygun kameralı telefonlarından biri yapabilir. Apple’ın megapiksel sayısını en son artırdığı vakit, iPhone 6s‘i tanıttığı vakitti. Daha büyük sensörler, daha fazla ışık girmesine müsaade vererek manzara kalitesini artırmaya yardımcı olacak.

48MP sensör 8K görüntü çekebilecek

Daha evvelki raporlara nazaran yeni sensör, 1/1.3 inçlik bir sensör olacak, lakin 1.25µm piksele sahip olacak. Düşük ışık şartlarında iPhone 14 Pro, görünüşe nazaran komşu piksellerden gelen bilgileri birleştirme teknolojisini kullanacak. Ayrıyeten yeni 48MP sensörün, 8K görüntü çekebileceği de belirtilmiş.

iPhone 14 Pro ve Pro Max akıllı telefonların, Apple A16 Pro yonga setinin yanı sıra iki deliğe sahip ekranla gelmesi bekleniyor. Öte yandan, iPhone 14 ve iPhone 14 Max ise çentikle gelecek ve A15 Bionic‘in A16 olarak tekrar isimlendirilecek olan biraz geliştirilmiş bir versiyonuna sahip olacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 Pro modellerinin kamerası daha kalın olacak

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.