iPhone 14 serisi hakkında yeni rapor: A16 işlemcileri sırf Pro modellerde bulunabilir

2022 yılının başlarında olsak da sene sonunda tanıtılacak aygıtlar hakkında bilgiler gelmeye başladı. 2022’nin sonbaharında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi, bu yılın en beklenen serilerinden biri. Apple aygıtları hakkındaki gerçek raporlar ve varsayımları ile bilinen Ming-Chi Kuo, iPhone 14 serisi hakkında değişik bir bilgi verdi.

A16 işlemciler, sadece Pro modellerde kullanılabilir

Ming-Chi Kuo, Twitter hesabından A16 işlemcilerin sadece iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’ta kullanılacağını belirtti. Apple, her ne kadar Pro modellere ufak performans geliştirmeleri sunsa da standart model iPhone ile Pro model iPhone bu vakte kadar daima tıpkı işlemciyi kullandı. Lakin Kuo’ya nazaran bu gelenek yakında değişecek. iPhone 13 serisi ile Pro modellere ProMotion ekran ve daha fazla GPU çekirdeği ekleyen Apple, bu sene Pro ve standart modelleri düzgünce ayrıştırmayı düşünüyor.

Gelen bilgilere nazaran Apple, standart iPhone 14 modellerini iPhone 13 modellerinden ayırmak için iPhone 14 modellerie 4GB RAM yerine 6GB RAM verecek. Pro modellerin de tıpkı biçimde 6GB RAM ile gelmesi bekleniyor fakat standart modeller üzere LPDDR4X yerine LPDDR5 ile gelecek. Ming-Chi Kuo’nun argümanlarının akabinde 9to5Mac de farklı kaynaklardan bu tezleri doğruladı. Ayrıyeten Apple’ın bu sene iPhone küçük çıkartmayacağı biliniyor. Standart iPhone 14 serisi 6.1” ekranlı iPhone 14 ve 6.7” ekranlı iPhone 14 Max’tan oluşacak.

Apple, iPhone kutularında eksikliğe giderek rekor kar sağladı

16 sa. evvel eklendi

Apple’ın standart ve Pro modellerini ayrıştırması daha ne kadar devam edecek bilinmiyor. Her ne kadar iPhone 14’ün de A15 işlemcisini kullanması hudut bozucu olsa da A15 işlemcisi hala piyasadaki en süratli işlemcilerden ve uzun yıllar boyunca güçlü ve dengeli bir performans sunacaktır. iPhone 14 serisinin 2022 sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Standart iPhone 14 modelleri A15 işlemci ile gelebilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.