iPhone 14 serisi Lightning konektöründen vazgeçmeyecek

Apple, giriş düzeyi iPad modeli ve iPhone aygıtları dışında, neredeyse her tanınan aygıtında USB-C’ye geçmiş durumda. Uzun yıllardır iPhone’da USB-C teknolojisini kullanmaması yüzünden eleştirilen Apple, Avrupa Birliği’nin de baskısı altında. Lakin görünüşe nazaran Apple, iPhone 14 serisinde Lightning konektörünü kullanmaya devam edecek.

iPhone 14 Pro, daha süratli USB 3.0 tabanlı Lightning konektörü ile gelebilir

iDropNews, birden fazla anonim kaynaktan Apple’ın iPhone 14 serisinde USB-C’ye geçmeyeceğini duyduğunu belirtti. iDropNews’a nazaran Apple, iPhone 14 serisinde Lightning girişini kullanmaya devam edecek lakin iPhone 14 Pro modellerinde USB 3.0 tabanlı Lightning teknolojisine geçmeyi düşünüyor.

Olağanda Lightning girişi, USB 2.0 teknolojisini taban alıyor ve azamî 480Mbps transfere müsaade veriyor. Lakin Apple, 2015 yılında tanıttığı iPad Pro modelinde USB 3.0’ı temel alan ve 5Gbps transfere müsaade veren Lightning girişini kullanmıştı. Görünüşe nazaran Apple, iPhone 14 Pro modelllerinde de birebir teknolojiyi kullanmayı düşünüyor.

Avrupa Birliği, bir müddettir USB-C’yi akıllı telefonlarda zarurî yapmayı düşünüyordu. Bu yasa doğrultusunda Apple, iPhone 14 serisini büsbütün portsuz yapmayı düşünmüş lakin şimdilik bu plandan vazgeçmişe benziyor. Görünüşe nazaran Apple, bu sene de USB-C’ye sahip olmayan iPhonelar tanıtarak teknoloji dünyasını sinirlendirecek. En azından USB 3.0 ile 4K görüntü transferi daha kolay olacaktır.

Meta, arttırılmış gerçeklik gözlüklerine güveniyor

5 gün evvel eklendi

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 serisi Lightning konektöründen vazgeçmeyecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.