iPhone 14 serisinin ekran panelleri sızdırıldı

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi hakkında şimdiye kadar birçok söylenti çıktı. Bilhassa ekranı hakkında çentiğin kaldırılacağı istikametinde çıkan söylentiler epeyce ilgi çekmişti. Yakın bir vakitte ise Twitter’da yapılan bir paylaşım, bu söylentilerin gerçek olabileceğini gösteriyor.

Mark Gurman, iPhone 14 serisiyle ilgili varsayımlarını paylaştı

4 gün evvel eklendi

İşte iPhone 14 serisinin beklenen ekranları

Twitter’da paylaşılan görsellere nazaran iPhone 14 Max ve iPhone 14‘ün ekranında çentikli tasarım devam edecek. Ancak paylaşılan fotoğraflar, serinin üst modelleri olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘in çentikli dizaynla değil hap formundaki yeni iki delikli dizaynla geleceğini gösteriyor.

Paylaşılan fotoğraflar birebir vakitte iPhone 14 serisinin Pro modellerinin daha ince ve uzun bir çerçeveyle geleceğini gösteriyor. Ayrıca sızdırılan fotoğraflar doğruysa daha evvelki serilerin Pro modellerinin sahip olduğu en uzunluk oranı da iPhone 14 serisiyle değişebilir. Önceden 19:5:9 olan en uzunluk oranı, iPhone 14 serisi ile 20:9 oranına çıkması bekleniyor.

Daha evvelce çıkan söylentiler iPhone 14 serisinde Küçük isimli modelin olmayacağı istikametindeydi. Paylaşılan bu ekran panelleri ise bu söylentiyi bir sefer daha doğrulamakta. Ayrıyeten iPhone 14 ve iPhone 14 Pro‘nun 6.1 inç, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max‘in de 6.7 inç ekran büyüklüğüyle geleceği kestirim ediliyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 serisinin ekran panelleri sızdırıldı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.