iPhone 14 serisiyle birlikte çentik tarih oluyor

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 14 serisine dair birçok bilgi daha telefon tanıtılmadan basına sızdırıldı. Serinin dizaynında eskiyi hatırlatan izlere yer veren Apple’ın, bu seride iPhone Mini’ye yer vermesi beklenmiyor. 

iPhone 14 serisi ile ses tuşlarının ve hoparlör ızgarasının dizaynında yapılan değişiklikler, iPhone 4’ün dizaynını hatırlatabilir. Daha evvelden iPhone 12 serisiyle de telefonun kasa dizaynında eskiye dönük bir yol izlenmişti. Fakat dizaynda yapılan değişiklikler bunlarla bitmiyor. Apple, iPhone 14 Pro’nun ekranındaki çentik dizaynında da değişikliğe gidebilir.

Dünyanın birinci USB-C irtibatlı iPhone 12 Pro Max’i satışa sunuldu

1 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro ile çentik tasarımı tarih mi oluyor?

iPhone 14 Pro’nun ekranındaki çentik tasarımı yerini hap ve daire biçimindeki iki deliğe bırakacağına dair söylentiler çıkmıştı. Lakin bu iki deliğin gerçek boyutları hakkında yorum yapılamasada çentik dizaynına nazaran ekranda daha az yer kaplayacağı konuşuluyordu. Lakin yeni sızdırılan bilgiler deliklerin çok da küçük olamayacağı istikametinde.

Weibo isimli sitede iPhone 14 Pro’nun ekran dizaynının yer aldığı birtakım görseller paylaşıldı. Bu görsellerde çentik dizaynının yerini hap ve daire halindeki iki deliğin yer aldığı görülmekte. Lakin bu görseller daha evvelki sızıntı bilgilere kıyasla bu iki deliğin daha büyük olabileceğini gösteriyor. Öyleki çentik dizaynını bile aratabileceği de çıkan söylentiler ortasında.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14 serisiyle birlikte çentik tarih oluyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.