iPhone 15 serisindeki tüm modellerde Apple’ın yeni çift delikli tasarımı olacak

Apple, bu yıl piyasaya sürülecek bazı iPhone 14 modellerindeki çentik dizaynını değiştirmeyi planlıyor. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, Face ID ve selfie kamerasını barındıracak hap formundaki çift delik tasarımı ile gelecek. 2022‘de iPhone 14 serisinin yalnızca 2 modelinde gelmesi beklenen yeni tasarım, 2023‘te çıkması beklenen iPhone 15 serisindeki tüm aygıtlarda olabilir. 

5G takviyeli 2022 iPhone SE3 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

13 sa. evvel eklendi

iPhone 15 serisi ile çentik tasarımı ortadan kalkacak

DSCC CEO’su Ross Young, iPhone 14 serisinden beklentileri hakkında birkaç güncelleme yaptı. Yaptığı güncellemede Face ID ve selfie kamerasını içeren yeni delikli dizaynın 2022’de, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te, 2023’te ise yeni çıkacak tüm iPhone’larda gelmesini beklediğini açıkladı.

Ross Young yaptığı açıklamada bu yeni çift delikli dizaynın daha düşük maaliyetli olacağını açıkladı. iPhone 14 Pro ile çentiğin yerine gelecek delik 5.631 mm çapında olabilir. Beklenenden daha büyük olan tasarım, Young’a göre 2023’te iPhone 15 serisiyle küçültülebilir. Ayrıca Young yaptığı açıklamalarda ekran altı Face ID teknolojisi için Apple‘ın çalışmalar yaptığını lakin bu teknolojinin 2023 yılına yetişemeyeceğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple’ın hangi telefonlarında çift delikli tasarım olacak?

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.