iPhone abonelik sistemi Apple’ın bedelini katlayacak

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın abonelik stili bir sistemle iPhone satışına başlamayı planladığı haberi gündeme bomba üzere düşmüştü. Tahlil uzmanları iPhone abonelik sisteminin büyük yarar sağlayacağını düşünüyor.

iPhone abonelik sistemi yarar sağlayabilir

Bugün abonelik sistemleri bilhassa yazılım ekosisteminde tanınan hale geldi. İçerik platformlarından müzik platformlarına ve uygulama platformlarına kadar sayısız platforma aboneyiz. Duruma nazaran aylık olarak cebimizden bir kaç yüz TL çıkabiliyor. Haliyle iPhone aboneliği de garipsenmeyecektir.

Apple, iPhone’u abonelik sistemi ile satmayı düşünüyor

3 gün evvel eklendi

Tahlil uzmanları iPhone satışlarında aylık abonelik sisteminin daima bir gelir akışı oluşturacağını düşünüyor. Yani bir tüketici bir yahut iki yılda bir iPhone satın almak yerine aylık olarak daima Apple’a para aktarmış olacak.

Bu durum Apple’ın paylarına de olumlu yansıyacak. Tahliller Apple paylarının 210$ ortalama yakalayacağını düşünüyordu. Abonelik sistemi ile bunun da üzerine çıkabilir. Böylelikle şirket bedelinin de 3.5 trilyon dolar düzeylerine kadar çıkarak yeni bir rekor kırması kaçınılmaz olur.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone abonelik sistemi Apple’ı uçurabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.