iPhone kapalı iken bile bilgi çalınabiliyor


Geçmiş yıllarda bir aygıt kapalı olduğu vakit artık hiç bir halde taleplere cevap vermeyen bir durum aklımıza gelirdi. Lakin bugün bir aygıt kapatılmış olsa bile birtakım bileşenleri bağlantıya devam ediyor. Bu da risk oluşturuyor.

iPhone kapalı iken bile erişim mümkün

Darmstadt Üniversitesi araştırmacıları iPhone üzerinde yaptıkları testlerde, büsbütün kapatılmış olsa bile kablosuz ilişki bileşenlerininbir kısmının açık olduğunu fark etmiş. Bilhassa Bluetooth, NFC ve Ultra Wide Band bileşenleri aygıtı bulma konusu için açık tutuluyor.

Huawei AppGallery geliştiricileri dikkat

1 gün evvel eklendi

Saldırganların bir kadro yollar kullanarak ziyanlı kodları, yazılımları yahut evrakları iPhone aygıtına gönderme imkânı var. iOS müsaadesiz erişimlere mahzur olsa da bilhassa jailbreak yapılmış olan telefonlarda riskin daha yüksek olduğu düşünülüyor.

Saldırganların enfekte olmuş bir iPhone ile yakındaki öteki iPhone modellerini araması ve kod göndermenin mümkün olup olmadığını araştırması mümkün olabiliyor. Ayrıyeten pozisyon bilgileri ve hatta Apple Hisse ödeme bilgilerini elde etmeleri de mümkün. Şimdilik bu durumu kullanabilen rastgele bir taarruz haberi gelmedi.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone kullanıcıları dikkat

About admin

Check Also

AirPods ve öteki aksesuarlar da USB Tip-C formatına geçiyor

Apple’ın iPhone 15 serisi ile birlikte ikonik Lightning temasını terk ederek USB Tip-C formatına geçiş yapacağı bir müddettir konuşuluyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.