iPhone X modeli de Face ID tamir programına alındı

Face ID modüllerinde oluşan garanti kapsamındaki külfetler nedeniyle iPhone modelini eksiksiz değiştirmeden yeni bir tamirat tahlili geliştiren Apple, iPhone X modelini devre dışı bırakmıştı. Bu ay o da dahil oldu. 

iPhone X modeli Face ID tamir programında

Karbon ayak izini azaltmak ismine iPhone XS ve sonrası iPhone modellerinin Face ID arızaları direkt aygıt üzerinde tamir edilebiliyor. Daha evvel aygıtın değiştirilmesine giden uzun süreçler yaşanıyordu. 

iPhone abonelik sistemi Apple’ı uçurabilir

1 hf. evvel eklendi

Mart ayında başlayan program yepyeni model olan iPhone X’i dahil etmemişti. Bu ay yepyeni modelde dahil edilince artık Face ID barındıran tüm iPhone modelleri yerinde tamir programından yararlanmış oldu. 

Apple bir mühlet evvel üçüncü taraf yetkili servislere Face ID bileşeni etkilenmeden ekran tamirat onayı vermişti. Ayrıyeten bir self servis tamirat programı da duyurulmuştu. Firmanın bilhassa düzenleyici kurum baskılarından kurtulmak için daha kolay tamirat tahlillerine yöneldiği düşünülüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone X kullanıcılarına müjde

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.