iPhone’lardaki Face ID arızaları artık aygıt değişimi yapılmadan onarılabilecek

Apple yetkili servis merkezleri artık iPhone XS ve daha yeni modellerde Face ID ile ilgili bir arıza olduğunda aygıtı büsbütün değiştirmek zorunda kalmadan tamir hizmeti sunabilecek. Face ID tamir sürecinde yapılacak değişiklikle ilgili birtakım ayrıntılar ortaya çıktı.

Oppo Find X5 Lite fiyatı muhakkak oldu

11 sa. evvel eklendi

Face ID sensörleri ile ilgili bir sorun olması durumunda bunun yetkili servis merkezleri tarafından tamir edilmesi mümkün değildi. Lakin şirket çalışanlarına gönderilen bir bildiride, artık iPhone’u yenisiyle değiştirmek yerine birebir aygıtın onarılabileceğini bildirdi.

Karbon ayak izini azaltacak

Teknik servisler yakında Face ID sensörleri ve ön kamerayı içeren TrueDepth kamera modülüne erişim imkanına kavuşacak. Face ID ile ilgili sorunun aygıt değişimine gerek kalmadan çözülüp çözülemeyeceği Apple Servis Araç Seti yardımıyla belirlenecek.

Başta da belirttiğimiz üzere TrueDepth tamiri, iPhone X dışında Face ID’ye sahip tüm iPhone’larda mümkün olacak. Apple bu atağıyla aygıt değiştirme sayısını azaltabileceğini ve bunun da şirketin karbon ayak izini azaltmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Face ID arızalarında aygıt değişimine gerek kalmayacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.