İtalya yonga üretimine 4 milyar Avro ayırıyor

Global çip krizi nedeniyle döküm devlerinin devasa yatırım planlaması içerisine girmesi hükümetleri de hareketlendirdi. Çeşitli teşvik paketleri ile kat kat fazlasını geri ödeyecek yatırımlardan bir kesim kapmaya çalışıyor.

İtalya yonga teknolojileri için dev bütçe ayırdı

Avrupa Birliği olağanda 2030 yılına kadar yonga teknolojileri geliştirecek firmalara 15 milyar dolarlık bir fon ayırmıştı. İtalya bundan farklı olarak tekrar 2030 yılına kadar 4 milyar avroluk bir paket açıkladı. 2023 yılından itibaren her yıl 500 milyon Avro hibe sağlanacak.

UCIe yonga irtibat teknolojisi duyuruldu

1 gün evvel eklendi

İtalya’nın bu hareketi manidar çünkü bir müddettir Intel’in Tower Semi üzerinden Avrupa’da yatırım için inceleme yaptığı gündeme geliyordu. İtalya da beklenen bölge listesindeydi. Değerli teşvik ve vergi muafiyeti ataklarıyla İtalya, bu onlarca milyar dolarlık yatırımdan nasibini alabilir.

Intel’in haricinde STMicroelectronics, MEMC Electronic üzere farklı yonga dizayncıları da ülkede yatırım arayışında. Intel’in kestirim edilenlerin üzerinde teşvik istediği tarafında duyumlar mevcut. Bu bakımdan şimdi teşvik paketinden kimin yararlanacağı net değil.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • İtalya’dan dev yonga teşviği

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.