Jack Dorsey’in birinci Tweet NFT’si çöp oldu

Kripto para dünyasında fırtınalar estiren ve on milyonlarca dolara varan fiyatları ile öteki hiç bir pazarda eşi gibisi olmayan satış formlarına şahit olduğumuz NFT trendi aksine dönüyor. 

Jack Dorsey’in NFT modülü çöpe döndü

NFT rüzgârının yeni yeni başladığı 2020 sonlarında Jack Dorsey birinci Tweet iletisini NFT haline getirmiş ve satışa sunmuştu. 2021 başlarında ünlü teşebbüsçü Sina Estavi o periyot pahası 2.9 milyon dolar olan NFT’yi satın almıştı. Estavi, NFT trendinin benzersizliğine güvendiğini ve Twitter’ın da çok bedelli olduğunu lisana getirmişti. 

Elon Musk, Twitter’ın açık kaynak olmasını istiyor

2 gün evvel eklendi

Ne var ki bu bedelli NFT’nin fiyatı tabana vurmuş durumda. Estavi geçen hafta NFT’yi açık arttırmaya çıkardı ve 50 milyon dolarlık bir paha biçti. Ne var ki en fazla 280$ teklif verildi. Verilen tekliflerin toplamı ise 10 bin dolar civarında kaldı ve yüzde 99 civarında bir düşüş gerçekleşti. Estavi bu derece düşüşün neden gerçekleştiğini bilmediğini belirtiyor fakat muhakkak 50 milyon dolar altına satmayacak. 

Yapıtlara eşsiz kontrat adresleri atayarak kopyalamanın önüne geçen NFT aslında kıymetli bir potansiyele sahip fakat bu periyotta kolay yoldan güçlü olmanın bir çeşidi olarak görülüyor. Tahminen bu sayede olması gereken fonksiyonuna kavuşur. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • NFT rüzgârı bilakis mi dönüyor?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.