KALEKALIP, Endonezya polisine yerli tüfek satışı gerçekleştirdi

Malezya’da, dünyanın en büyük savunma fuarlarından Defence Service Asia (DSA) ile National Security (NATSEC) Asia 2022 fuarları misafirlerine kapılarını açtı. Fuarda Türk şirketlerde uzunluk gösterdi.

Malezya Milletlerarası Ticaret ve Stant Merkezi’nde (MITEC) gerçekleştirilen DSA ile NATSEC Asia 2022 Fuarı’nda Endonezya delegasyonunu kabul eden KALEKALIP firması, Endonezya Özel Harekat Ünitesine KMR762 isimli 7,62 milimetre yarı otomatik keskin nişancı tüfeği satışı gerçekleştirdi.

Bayraktar Kızılelma’dan yeni fotoğraf

4 sa. evvel eklendi

Mutabakata nazaran, bu yıl içinde birinci parti olarak 32 keskin nişancı tüfeği Endonezya özel harekat ünitesine teslim edilecek.

Gaz geri tepmeli sisteme sahip yarı otomatik bir tüfek olan KMR762, 800 metre tesirli menzili ile orta menzildeki maksatlara yönelik optimize edilmiş bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Standart olarak 4 kademeli teleskopik dipçikle sunulan tüfek 1.150 mm azami uzunluğa sahip. KMR762, kompozitten üretilen 10’luk yahut 20’lik şarjörlerle kullanılabiliyor. 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • KALEKALIP, Endonezya polisine yerli tüfek satışı gerçekleştirdi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.