Kanada’nın Acil Durumlar Kanunu’na kripto paralar eklendi

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülke genelinde devam eden protestolara karşı Acil Durumlar Maddesi’nin yürürlüğe konulduğunu açıkladı. Kara para aklamayla çaba tedbirlerini genişleten yasa, kripto paraları da etkiliyor. Bunun yanında belirtmek gerekirse “Acil Durumlar Yasası” ordunun çağrılmasına müsaade verse de Trudeau şimdilik bu türlü bir planı olmadığını söyledi.

Ayrıyeten Kanada Başbakanı Justin Trudeuau mevzu ile ilgili şu formda açıklama yaptı:

“Bu, Kanadalıları inançta tutmak, insanların işlerini korumak ve kurumlarımıza olan inancı yine sağlamakla ilgili”

Turkcell, metaverse’de mağaza açacak

8 sa. evvel eklendi

Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland ise bankaların mahkeme buyruğu olmadan ve tüzel sorumluluk korkusu olmadan banka hesaplarını derhal dondurabileceğini yahut askıya alabileceğini söyledi. Ayrıyeten Chrystia Freeland, bu değişikliklerin kripto üzere dijital varlıklar da dahil olmak üzere tüm süreç biçimlerini kapsadığını bildirdi.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz haftalarda Bitcoin Blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir kitle fonlaması platformu Tallycoin, Bitcoin (BTC) bağış kampanyasında kamyoncular için 20’den fazla BTC toplamıştı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Kanada Acil Durumlar Yasası’nda Kripto Paralar da Var

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.