Katlanabilir telefon satışları yıllık 30 milyona ulaşacak

Bilhassa Samsung’un önderliğinde katlanabilir akıllı telefon konsepti tüketiciler ortasında yaygınlaştı. Huawei ve Xiaomi üzere farklı Çinli markalar da yarışa dahil olmuş durumda. Satışlar da etkileyici bir biçimde artıyor.

Katlanabilir akıllı telefon satışları

Canalys tarafından yapılan pazar araştırmasına nazaran katlanabilir akıllı telefonlar 2021 yılında 8.9 milyon adet ssattı ve yüzde 14 artış gösterdi. 2024 yılında ise 30 milyon satış sayısına ulaşacak ve yıllık yüzde 53 üzere bir artış ortalaması yakalayacak.

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 tükendi

3 ay evvel eklendi

2019 yılında ortalama fiyat 2000$ civarında iken 2024 yılında 1000$ düzeyine kadar inecek. Bu yarı yarıya düşüş oranı katlanabilir telefonların yaygınlaşmasına katkı sağlayacak.

Öteki taraftan standart akıllı telefon segmenti 2021 yılında yüzde 7 büyürken premium telefon segmenti de yüzde 18 büyüdü. Üreticilerin bu bakımdan katlanabilir telefonlara odaklanarak tıpkı periyotta yüzde 68 büyüyen Apple’a karşı önlem almış olacaklar.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Katlanabilir telefonlar büyük ilgi görüyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.