Kız arkadaşını takip etmek için arabasının tekerine Apple Watch bağlayan adam tutuklandı

Tennessee Eyalet Polisi, arabasının tekerine bağladığı bir Apple Watch kullanarak kız arkadaşının nerede olduğunu takip eden 29 yaşındaki Nashville sakini Lawrence Welch‘i tutukladı.

Apple, iPhone 14’ü test etmeye başladı

6 sa. evvel eklendi

Sorgulama sırasında sanık, kız arkadaşının arabasının tekerlerinden birine Apple Watch bağladığını ve akabinde özel bir uygulama aracılığıyla otomobilin hareketini takip ettiğini itiraf etti. Lokal polise nazaran 29 yaşındaki Lawrence Welch, kız arkadaşının hareketlerini izlemek için Life360 uygulamasını kullandı. Memurlar kızın aracına yaklaşır yaklaşmaz ise diske bağlı bir Apple Watch farkettiler.

Apple aygıtlarıyla casusluk vakaları çoğaldı

İsmi açıklanmayan kız arkadaşı, Welch tarafından kendisine tekraren vefat tehditleri yapıldığını tez etti. Öte yandan Apple ve öteki markaların kablosuz aygıtlarının gözetleme için kullanılması sık yaşanmaya başladı. Örneğin ABD‘de beşerler, onlara ilişkin olmayan AirTag‘leri, şahsî eşyalarına yahut araçlarına bağlı olarak bulduklarına dair olaylar bildiriyorlar.

Büyük olasılıkla Welch, polis onu aile içi şiddet nedeniyle tutukladığı için mahpus cezasına çarptırılacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Kız arkadaşını takip için arabasının tekerine Apple Watch bağladı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.