KoçSavunma, denizaltılar için Acil Durum Sualtı Telefonu geliştirdi

Sualtı elektroniği ve akustiği mevzularında çalışmalar yürüten KoçSavunma, denizaltılar için değerli bir eser geliştirdi. Preveze sınıfı denizaltıları için geliştirilen Acil Durum Sualtı Telefonu (EUT – Emergency Underwater Telephone) sisteminin fabrika kabul testleri muvaffakiyetle tamamlandı.

Acil Durum Sualtı Telefonu ne işe fayda?

Acil Durum Sualtı Telefonu, denizaltının satıh yapamadığı ve gemi devresinden beslenemediği durumlarda alternatif olarak kullanılan bir bağlantı sistemidir. Denizaltı ortamına uygun olarak sessiz ve az güç tüketimiyle çalışabiliyor. Denizaltıdaki güç kesildiğinde bile kendi bataryası ile günlerce çalışabiliyor. Acil durumlarda kullanılmak üzere, SOS işlevi mevcuttur.

Ulusal Muharip Uçağın yerli motoru hakkında açıklama

1 gün evvel eklendi

Kelam konusu sistemin geliştirilme çalışmaları “Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi’nin imzalanmasıyla başlamıştı. Yerli ve ulusal imkanlarla geliştirilen sistemin birincisinin fabrika kabul testleri 20-22 Aralık 2021 tarihleri ortasında gerçekleştirildi. KoçSavunma’dan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile fabrika kabul testlerinin muvaffakiyetle tamamlandığı duyuruldu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • KoçSavunma’dan denizaltılara için Acil Durum Sualtı Telefonu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.