Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçişlerinde OGS’nin kaldırılacağını duyurdu. Geçiş fiyatları HGS üzerinden tahsil edilecek. OGS aygıtları banka tarafından fiyatsız olarak HGS etiketine dönüştürülecek. Uygulama 31 Mart’ta başlayacak.

Müdürlükten yapılan açıklamada, değişikliğin sebebi olarak, “Ücret toplama sistemlerinde OGS ve HGS olmak üzere iki sistemin olması, otoyol kullanıcıları istikametinden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olmaktadır.” tabirlerine yer verildi. Açıklamanın devamı ise şöyle:

Lamborghini 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçlar üretecek

17 sa. evvel eklendi

“İş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlarımıza daha âlâ hizmet verebilmek ismine, 31.03.2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş fiyatlarının Süratli Geçiş Sistemi (HGS) Üzerinden tahsilatına devam edilecektir.

HGS hesaplarına dönüştürülecek

OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm tedbirler alınacak olup. OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS aygıtının alındığı banka tarafından fiyatsız olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesaplarına dönüştürülecektir.

Dönüştürme süreçleri kademesinde ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve rastgele bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.”

Vatandaşların merak ettiği mevzuların başında OGS aygıtının fiyatının iade edilip edilmeyeceği yer alıyor. Üstteki açıklamaya nazaran OGS aygıtı yerine fiyatsız olarak HGS etiketi verilecek. Lakin OGS aygıtı için fiyat iadesi yapılmayacak üzere görünüyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Köprü ve otoyol geçişlerinde OGS kaldırılıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.