Kripto para dünyasında dev operasyon

Siber akınlar artık kripto para dünyasında alışıldık bir durum haline geldi. Bugün küçük ölçülere mal olan yapılan akınları duyuyoruz fakat geçmiş yıllarda bugünün bedeli ile milyarlarca dolarlık taarruzlar oldu.  

Bitfinex hücumunda büyük gelişme 

Mt.Gox borsasının on milyarlarca dolarlık atağa uğraması hala tazeliğini korurken ondan bir iki yıl sonra da Bitfinex borsası akına uğramıştı. Bu atakta 119756 adet Bitcoin çalınmış ve ortadan kaybolmuştu.  

MetaMask cüzdanlar tehlikede

1 gün evvel eklendi

 

Yıllardır belgeyi araştıran Adalet Bakanlığı ve Siber Cürümler Ünitesi sonunda saldırganları yakaladı. Ilya Lichtenstein ve karısı Heather Morgan siber hücum, dolandırıcılık ve kara para aklama üzere hatalardan tutuklandı.  

Kripto para tarihindeki en büyük operasyonda vazifeliler transfer edilen BTC varlıklarının izini sürdü. Kuşkulu çift genelde küçük meblağlar transfer etmiş ve 94 bin civarında varlığa ise dokunmamıştı. Mahkeme kararıyla özel anahtarlar üzere kritik datalara erişme imkânı bulan kolluk kuvvetleri 3.6 milyar dolar fiyatındaki bu meblağa el koydu.  

Şüpheliler 25 yılla yargılanacak. El konulan Bitcoin ölçüsünün satılacağı telaşı kripto para piyasasında biraz gerilemeye sebep olsa da, şimdilik bu türlü bir şeyin kelam konusu olmadığı anlaşıldı.  

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • 3.6 milyar dolarlık çalıntı BTC’ye el kondu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.