Kuo: Apple, E-Ink ekranlı katlanabilir aygıt test ediyor

Samsung’un açık orta başkan olduğu katlanabilir akıllı telefon pazarı, öteki firmaların da önemli manada dikkatini çekmeye başladı. Apple’ın da katlanabilir iPhone ve iPad aygıtları üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ünlü analist Kuo, bu aygıtlar hakkında yeni bilgi verdi.

E-Ink ekranlı katlanabilir iPad mi geliyor?

Daha evvel Apple’ın katlanabilir aygıt planlarını paylaşan ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın birinci katlanabilir aygıtı hakkında yeni bir bilgi verdi. Kuo, Apple’ın bu aygıtta elektronik mürekkep teknolojisini kullanabileceğini belirtti.

Görünüşe nazaran Apple, 2025 yılında tanıtmayı planladığı 9 inçlik katlanabilir aygıtında elektronik mürekkep teknolojisini test ediyor. Firma, E Ink’in renkli elektronik mürekkep ekranlarını, bu aygıtın dış ekranında kullanmayı düşünüyor. Apple’ın denemelerinde, aygıtın 9 inçlik ana ekranı gelişmiş özellikler sunacak fakat dış ekranı elektronik mürekkep tabanlı olacak, bu sayede önemli manada pil tasarrufu ve maliyet düşüşü sağlanacak. Apple’ın birinci katlanabilir aygıtının iPad ve iPhone hibriti olması ve 2025 civarında tanıtılması bekleniyor. Firma, daha sonraki yıllar için katlanabilir iPad ve iPhone planları da yapmış durumda.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPad Haberleri
  • Apple’ın katlanabilir aygıtı hakkında yeni bilgiler geldi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.