Lamborghini, fosil yakıtlı araçlar üretmeyi sürdürecek

Günümüzde fosil yakıta kıyasla elektrik ile çalışan araçların kullanım oranı giderek artıyor. Audi, Porsche, BMW üzere birçok büyük araba üreticisi yeni elektrikli araçlarını tanıtırken önde gelen spor otomobil üreticisi Lamborghini, fosil yakıtlı araçlar üretmeye devam edeceğini açıkladı.

Volkswagen’in planları ile aksi düşüyor

Bir alman gazetesi ile röportajında ”Lamborghini’nin önümüzdeki on yılda içten yanmalı motorlara sahip arabalar üretmeye devam etmeyi umduğunu” söyleyen Lamborghini CEO’su Stephan Winkelmann, seçeneklerden birinin ise bu araçları sentetik yakıtlar ile canlı tutmak olduğunu düşünüyor.

Elektrikli araç satışlarında Norveç’ten yeni rekor

6 gün evvel eklendi

2025 yılına kadar otomotiv sanayisinde elektrifikasyon konusunda önder olmayı hedefleyen Volkswagen’in planlarının, şirkete bağlı olan Lamborghini ile hayli aykırı düştüğünü söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda fosil yakıtla çalışan araçlar için sert düzenlemeler hazırlayan ABD ve birçok Avrupa ülkesi karşısında Lamborghini, birçok bölgede satış yasakları ile karşı karşıya kalabilir.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Lamborghini 2030 yılına kadar fosil yakıtlı araçlar üretecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.