Lexus’un elektrikli sedan konseptinden yeni görseller geldi

Toyota ve Lexus, geçtiğimiz aylarda ileriki modellerinin ön gösterimi olarak bir dizi konsept çalışması göstermişti. Bu ilgi alımlı konsept çalışmaları ortasında bir elektrikli sedan da vardı.

Lexus, toplumsal medya üzerinden paylaştığı yeni görseller ile elektrikli sedan konseptine daha yakın bir bakış atmamızı sağladı. Karşımızda duran araç, Lexus’un mevcut eser gamındaki sedan modellere çok daha agresif ve aerodinamik bir gövde dizaynına sahip. Bilhassa ön tasarım için konuşacak olursak, Lexus’un başarılı bir iş çıkarmış olduğunu söylemek mümkün.

Konseptin ön kaputu, aracın burnuna hakikat alçalıyor ve üzerinde iki adet hava girişi barındırıyor. İnce aydınlatmalar ve tampon kenarlarındaki hava girişleri hayli sert bir manzara oluştururken, merkez havalandırmanın tasarımı da spor arabaları aratmıyor. Dizaynın devamında kaslı çamurluklar ve kapıların sıra dışı tasarımı göze çarpıyor. Ayrıyeten kapalı kapı kolları da dikkat çekiyor.

Profilden dört kapılı coupe imgesi çizen Lexus Electrified Sedan konseptinin art kısmında, aydınlatmalı Lexus logosunun yer aldığı bir entegre spoyler göze çarpıyor. Ön kısımda Lexus’un o alışıldık dev panjurunun eksikliğini görmemek mümkün değil. Fakat şirket, stoplarda bu panjurdaki ayrıntılara emsal bir tasarım kullanarak bu eksikliği bir nebze olsun gidermiş.

Konseptin ardında egzoz çıkışları bulunmuyor. Bu durum arabanın büsbütün elektrikli olma ihtimalini güçlendirse de, PHEV yani şarj edilebilir hibrit seçeneğini de göz gerisi etmemek gerek. Bununla ilgili ayrıntılar ilerleyen süreçte ortaya çıkacaktır. Öte yandan, daha evvel tanıtılan konseptler ortasında bir station wagon vardı. Onu da yakından görmek için sabırsızlanıyoruz doğrusu.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Lexus’un elektrikli sedan konseptinden yeni görseller geldi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.