LinkedIn, Türkiye’de vergi ödüyor mu? Yöneticiden açıklama

Geçtiğimiz aylarda Google, Facebook ve TikTok yetkilileri TBMM Dijital Mecralar Kurulu tarafından Meclis’e davet edilmiş ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında bilgi istenmişti. Bugün de LinkedIn’in yetkilileri ile bir ortaya gelindi.

İş dünyasına yönelik toplumsal medya platformu LinkedIn’i temsilen toplantıya LinkedIn Hukuk Yöneticisi Joshua Reiten, LinkedIn’in Türkiye’deki hukuk danışmanları ve temsilcileri katıldı. Platformun Türkiye’deki faaliyetleri hakkında milletvekillerine bilgi verildi.

LinkedIn’in Türkiye’de 11 milyon üyesi var

Yapılan sunuma nazaran LinkedIn’in Türkiye’de 11 milyon, dünya genelinde yaklaşık 810 milyon üyesi bulunuyor. Şu anda Türkiye’de LinkedIn’in bir ofisi bulunmuyor ama ofis kurma konusunda çalışmalar yürütülüyor.

LinkedIn’deki kripto ile ilgili iş ilanlarının sayısı arttı

1 ay evvel eklendi

Linked’in vergi ödüyor mu?

Platformun Türkiye’de vergi ödeyip ödemediği hakkındaki soruya cevap veren Reiten, “LinkedIn buradaki, Türkiye’de ki vergi yükümlülüklerine uygun hareket ediyor. Aslında bu mevzuda çalışan bir takımımız var, ellerinden gelen çalışmayı yaparak ne kadar vergi ödenmesi gerekiyorsa bununla alakalı çalışmalar yürütüyor. Aslında o mevzuda da sonrasında benim söylediklerimi tamamlayacak olan takım onlar olacaktır, ilgili dataları alacağız.” dedi. Bu açıklamadan yola çıkarak LinkedIn’in Türkiye’de yükümlü olduğu vergileri ödeyeceğini söyleyebiliriz.

Düzmece hesapların yüzde 99’u engellendi

Reiten, yaptıkları çalışmalarla geçersiz hesapların önüne geçtiklerini ve 2020 datalarına nazaran uydurma hesap teşebbüslerinin yüzde 99’unun durdurulduğunu lisana getirerek, “Linkedln’in en nevi şahsına münhasır özelliği gerçek insanların temas kurmasını sağlamak. Düzmece profilleri önlüyoruz.” kelamlarını sarf etti. Üyelerini geçersiz hesaplar ve ziyanlı içerikleri bildirmeleri için teşvik ettiklerini anlatan Reiten, “Amacımız açık ve net global siyasetler benimsemek ve bu siyasetlerin herkese uygulandığından emin olmak.” sözünü kullandı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • LinkedIn, Türkiye’de vergi ödüyor mu?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.