LOOKS takımı 70 milyon dolar sattı, fiyat çakıldı

NFT bölümünün en büyüğü OpenSea platformundaki yüksek transfer fiyatlarına reaksiyon olarak doğan ve kısa müddette süreç hacmiyle rakip hale gelen Looksrare platformunda büyük bir skandal yaşandı.

LOOKS platformunda skandal

Looksrare platformunda LOOKS ile staking süreci yapılabilirken elde edilen WETH ile de NFT alınabiliyor. Yüksek getiri oranları ile kullanıcılar LOOKS havuzunu tercih ediyor ve bu sayede LOOKS fiyatı 8$ düzeylerine kadar çıkmıştı.

NFT satışları Şubat ayında rekor kırdı

9 sa. evvel eklendi

Bununla birlikte ay başından bu yana LOOKS geliştirici grubun daima WETH satışı gerçekleştirildiği tabir ediliyordu. Yapılan araştırmalarla bu doğrulandı ve büyük bir inanç kaybı oluştu.

Grubun ödül olarak dağıtılan ve yatırımcının şimdi cüzdanına çekmediği LOOKS tokenleri havuzda işlettiği ve 73 milyon dolarlık bir WETH karı elde ettiği tabir ediliyor. Aslında çok kanun dışı bir olay değil çünkü kullanıcıların hesabından yahut direkt LOOKS satışı yapılmamış. Bununla birlikte grubun saklılık odaklı Tornado Cash üzerinde takip edilmeyecek halde transfer yapması yansılara neden oldu.

Piyasadaki düşüşün de tesiriyle LOOKS token adeta çakıldı ve 1.9$ düzeylerini gördü. Hali hazırda 2$ üzerine atmaya çalışıyor lakin yatırımcı takviyesi kaybolmuş durumda. Platformdaki NFT satışı ETH üzerinden olduğu için rastgele bir aksaklık yahut çökme üzere sorun mevcut değil ve her şey standart devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Looksrare platformunda skandal

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.