Louis Vuitton yasa dışı halde biyometrik data toplamakla suçlanıyor

Lüks moda devi Louis Vuitton‘ın Kuzey Amerika kısmı, güneş gözlükleri ve çerçevelerini sanal olarak denemek için şirketin web sitesindeki aracı kullanan müşterilerden yasa dışı şekilde biyometrik data toplamakla suçlanıyor.

Elon Musk, Twitter idare konseyine katılmama kararı aldı

2 sa. evvel eklendi

Manhattan’da açılan davaya nazaran firma Virtual Try On hizmeti aracılığıyla kullanıcılarının tam yüz taramaları da dahil olmak üzere hassas biyometrik bilgilerini onların onların onayını almadan yahut onları bilgilendirmeden topluyor.

İhlal başına para cezası var

Yapılan şikayette biyometrik bilgilerin müsaade alınmadan toplanmasını ve saklanmasını yasaklayan ve ihlal başına 1.000 ila 5.000 dolar ortasında para cezası gerektiren Illinois Biyometrik Bilgi Müdafaa Yasası‘na atıfta bulunuldu.

Araç tarafından toplanan bilgilerin bilgisayar koduna dönüştürüldüğü ve depolanmak üzere harici bir sunucuya gönderildiği tabir ediliyor. Louis Vuitton’ın Kuzey Amerika temsilcileri kelam konusu durumla ilgili yorum talebine şimdi karşılık vermedi

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Louis Vuitton biyometrik bilgi toplamakla suçlanıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.