MacOS üzerinde scam uygulamalar cirit atıyor

Uygulama ekosisteminin denetimi açısından en katı firma olarak gösterilen Apple ne yazık ki son devirde sorunlar yaşıyor. MacOS sisteminde kullanıcıları rahatsız eden scam uygulamalar mevcut. 

macOS ve scam uygulamalar

Yapılan kimi araştırmalar macOS sisteminde kullanıcıya satın alma yapmaktan öbür deva bırakmayan uygulamalar keşfetti. Bu uygulamalar katı Apple kıymetlendirme süreçlerini atlatmayı başarmış. 

Apple M2 yonga seti çok kalabalık geliyor.

2 gün evvel eklendi

My Metronome uygulaması kullanıcının pencereden hiç bir halde çıkış yapmamasını sağlıyor ve abone olmaya zorluyor. Yalnızca zorlama metoduyla kapatılabiliyor. Geliştiricinin uzun müddettir çeşitli formüllerle kullanıcıları kandırmaya çalıştığı belirtiliyor. 

Music Paradise Player uygulaması da yeniden abonelik teklifi yapıyor lakin çıkış imkânı vermiş. Geliştiricinin öteki tüm uygulamalarında emsal pop-up pencereler sunulduğu ve önemli rahatsızlık oluşturduğu tabir ediliyor. FX Tool Box, All To MP3 Convertor yeniden tespit edilen uygulamalar ortasında. 

Bu uygulamaların standart mağaza prosedürlerine nazaran reddedilmesi gerek lakin bir formda kaçmayı başarmış. Geliştiricilerin zahmetli kısımları saklayarak değerlendirmeden geçtikleri iddia ediliyor. MacOS yanında iOS ekosisteminde de bu çeşit uygulamaların arttığı not düşülüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Apple
  • macOS Haberleri
  • MacOS sisteminde scam istilası

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.