MagTrack, yüz ve baş hareketleriyle aygıtları denetim etmeye imkan tanıyor

Georgia Teknoloji Enstitüsü ve Brooks Rehabilitation ortasındaki bir paydaşlık yoluyla geliştirilen MagTrack isimli bir aygıt, entegre edilen sensörleri sayesinde kullanıcıların akülü tekerlekli sandalyesi ve akıllı telefonları üzere bağlı elektronik aygıtları üzerinde gelişmiş denetim sağlamasına imkan tanıyor.

Uyarlanabilirliği ile kullanım kolaylığı sunuyor

MagTrack, ivmeölçer, jiroskop ve manyetometre sayesinde beden hareketlerini algılayabilen birden fazla IMU(atalet ölçüm ünitesi) dahil edilen bir camsız gözlük olarak geliyor. Aygıtın temel gayesi kullanıcının kaşını, yanağını yahut lisanını hareket ettirmesiyle bir elektrikli aygıt üzerinde denetim kurabilmesi olarak gösteriliyor. Birebir vakitte baş eğimi de denetim parametreleri ortasında yer alıyor.

Aygıt, her izleyiciyi makul hareket aralığınıza nazaran kalibre etmeye ve sırf muhtaçlık olan izleyicileri seçmeye imkan tanıyor. Kullanıcılar MagTrack ile bir akülü tekerlekli sandalyeyi hareket ettirmek ve akıllı telefon ve bilgisayar üzere etrafındaki bağlı aygıtları denetim edebilmek ortasında sıkıntısız geçiş yapabilecek.

Aygıtın şimdiye kadar tetrapleji ile yaşayan 17’den fazla elektrikli tekerlekli sandalye kullanıcısı tarafından test edildiği ve sonuçların başarılı olduğu belirtiliyor.

Tesla, Almanya’daki Gigafactory için koşullu onay aldı

3 gün evvel eklendi

Araştırmacılar, motor konuşma bozuklukları için artikülograf, fizikî rehabilitasyon için el ve eklem takibi ve hatta VR/AR uygulamaları için parmak takibi sistemi olarak MagTrack‘in çeşitli dizaynları üzerinde çalışıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • MagTrack, yüz ve baş hareketleriyle aygıt denetimi sunuyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.