Market uygulamalarındaki 15 dakikalık teslimat müddeti kaldırılabilir

Bilhassa pandemiyle birlikte market uygulamaları hayli tanınan hale geldi. Teslimat müddetleri de kullanıcı memnuniyeti açısından değer kazandı ve bunun üzerine de marketler hayli rekabetçi teslimat müddetleri sunuyor lakin New York City’de bu durum değişebilir.

Çalışanlar ve yayalar tehlikeye atılıyor

New York Post’un haberine nazaran belediye meclis üyesi Christopher Marte’nin bu uygulamaların 15 dakikalık teslimat müddeti vaatlerinin reklamının yapılmasını yasaklayacak  bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Süratli teslimatlar her ne kadar tüketici için epeyce cazip görünse de Marte, bunun teslimat çalışanlarını trafik maddelerini çiğnemeye ve kendilerini ve yayaları tehlikeye atmaya teşvik ettiğini düşünüyor.

Audi, 2024 modelden itibaren araçlarına 5G teması getiriyor

14 sa. evvel eklendi

New York City’de yaygın olarak kullanılan ve teslimat çalışanları tarafından da tercih edilen elektrikli bisikletle ilişkili kazaların sonucunda 2020 yılında kentte en az 20 kişinin öldüğü bildiriliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Market uygulamalarındaki 15 dk’lık teslimat müddeti kaldırılabilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.