Martı’dan data sızıntısı hakkında açıklama

Elektrikli scooter kiralama platformu Martı’da data sızıntısı yaşandı. Şahsî Bilgileri Muhafaza Kurumu (KVKK) tarafından 4 Mart’ta yayımlanan Bilgi İhlali Bildirimi ile sızıntı duyuruldu. Martı bahis hakkında bir açıklama yaptı.

Martı’dan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi

“Şirketimiz, 27/02/2022 tarihinde kimliği meçhul kişi yahut bireylerce şahsî bilgilere erişildiği argümanıyla bir tehdit e-postası almıştır ve argümanın yer aldığı e-posta Ferdî Dataları Muhafaza Kurumu’na bildirilmiştir. Şirketimiz tarafından tüm gerekli teknik araştırmalar başlatılmış, tedbirler alınmıştır.

Bu noktada, şirketimizin kullanıcılar ile eşleştirilebilir kredi kartı datalarını saklamadığını ve bu bağlamda hiçbir finansal bilgiye erişilmesinin mümkün olmadığını kıymetle belirtmek isteriz. Buna ek olarak, kullanıcılarımız uygulamamıza tek kullanımlık şifre ile giriş yaptığından 3. bireyler tarafından rastgele bir kullanıcı hesabına erişim mümkün değildir.”

Samsung’un 190 GB’lık bâtın bilgileri internete sızdırıldı

2 gün evvel eklendi

Kaç kişinin verisinin çalındığı bilinmiyor

KVKK’ye yapılan bilgi ihlali bildirimine nazaran 27 Şubat 2022’de bilgi sızıntısı tespit edildi. Şimdi kaç kişinin verisine erişildiği ve erişilen bilgilerin içeriği bilinmiyor. Olayla ilgili araştırmalar sürüyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Martı’dan data sızıntısı hakkında açıklama

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.