Maskeyle bile Face ID’yi çalıştıran iOS 15.4 yayınlandı: İşte yeni özellikler

Apple, uzun zamandır test sürecinde olan iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ü, sonunda kullanıma sunmaya başladı. Merakla beklenen güncellemeyi Apple, Ocak ayında test etmeye başlamıştı. O vakitten beri birçok iPhone ve iPad kullanıcısı yeni özellikleri denemek için sabırsızlanıyor.

Apple, iPhone kutularında eksikliğe giderek rekor çıkar sağladı

1 gün evvel eklendi

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile gelen yeni özellikler

Apple, iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemelerini kullanıma sundu. Güncellemenin boyutu aygıttan aygıta değişebilmekte fakat ortalama 1,21 GB boyutunda olduğu söylenebilir. Yeni gelen özellikler ortasında, yüzünüzde maske takılıyken aygıtınızın kilidini açabilme ve ödemeleri doğrulama üzere tüm Face ID süreçlerini yapabilmek, bulunuyor. Böylece maskenizi indirmenize veya şifrenizi girmeden telefonunuzun kilidini açmak için bir Apple Watch’a gereksiniminiz olmayacak. iOS 15.4’ü yükledikten sonra bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar uygulamasından Face ID ve Parola kısmını seçerek manuel olarak aktifleştirmeniz gerekir. 

Yeni güncelleme, 37 yeni emoji, Siri için yeni bir ses seçeneği, iPhone 13 Pro ve Pro Max için üçüncü taraf uygulamalara 120Hz ProMotion desteği, kozmik denetim üzere bir dizi yeni özelliklerle geliyor. Üniversal Denetim özelliği, birden fazla Mac ve iPad’i tek bir klavye ve izleme dörtgeni yahut fare ile denetim etmenize imkan tanıyor. 

Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerine 120 Hz yenileme suratı desteği eklemişti. Ancak telefona yüklenen üçüncü taraf uygulamalarda 120 Hz ProMotion kullanılamıyordu. Apple, bunu Core Animation hatası olarak isimlendirmişti. Yeni iOS sürümü sayesinde artık üçüncü taraf uygulamalarda da 120Hz ProMotion kullanılabiliyor.

iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemesini aşağıdaki adımları takip ederek aygıtınıza indirebilirsiniz:

  1. Aygıtınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar > Genel’e gidip Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
  3. İndir ve Yükle’ye dokunarak yeni sürümü aygıtınıza indirebilirsiniz.
  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 güncellemeleri yayınlandı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.