Mastercard’ın yeni ödeme formülü: gülümseyin

NFC teknolojisinin ve akıllı saatlerin yaygınlaşması ile Google Hisse, Apple Hisse ve Samsung Hisse üzere elektronik ödeme teknikleri önemli manada popülerlik kazandı. Standart ödeme sistemlerine nazaran daha inançlı bir kullanım sunan bu seçeneklere bir yenisi daha ekleniyor. Mastercard’ın yeni ödene sistemi parmak izi yahut yüz tanımaya rakip oluyor.

Ödeme yapmak için tek gereksiniminiz olan şey yüzünüz

Mastercard, geçtiğimiz günlerde Biometric Checkout Program’ını duyurdu. Mastercard’ın yeni programı ile ödeme yapmak için tek gereksiniminiz olan şey yüzünüz olacak. Rastgele bir aygıt yahut kart gerektirmeyen ödeme sistemi biyometrik datalar ile çalışıyor. Üye olunduktan sonra kullanıcılar, desteklenen mağazalarda kameraya bakıp gülümseyerek yahut el sallayarak ödeme yapabilecek. Mastercard; yeni ödeme metodunun kullanıcılara süratli ve inançlı bir ödeme sunacağını, mağazalara ise daha süratli süreçler ve kısa sıralar sunacağını belirtiyor. Ayrıyeten program, teklifler ile kullanıcılara daha şahsî bir alışveriş tecrübesi sunacak.

Mastercard’ın yeni programı şimdilik deneme sürecinde ve sırf Brezilya’da 5 adet süpermarkette çalışıyor. Lakin şirket, yeni programı memleketler arası olarak kullanıma sunmayı planlıyor. Mastercard; NEC, Payface, Aurus, PaybyFace, PopID ve Fujitsu Limited ile çalışarak sistemi genişletmek istiyor. Bakalım Mastercard’ın yeni programı küresel olarak başarılı olabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Mastercard, gülümseyerek ödeme yapmanıza müsaade verecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.