MediaTek ABD’nin en büyük çip tedarikçisi oldu

Dimensity yonga serisi ile büyük bir muvaffakiyet yakalayan MediaTek, taşınabilir yonga üreticileri ortasında yükselişini sürdürüyor. IDC tarafından paylaşılan bilgilere nazaran şirket, 2021’in dördüncü çeyreğini içeren ABD Android telefon satışlarında büyük bir hisseye ulaşarak liderlik koltuğunu ele geçirdi.

Epey savlı geliyor

MediaTek’in ABD yonga pazarı içerisinde yüzde 48,1’lik bir hisse elde ettiğini ve rakibi Qualcomm’un yüzde 43,9’luk hissesini geride bıraktığını bildiren IDC, MediaTek’in bu büyük muvaffakiyetinin giriş düzeyi Galaxy A12, Galaxy A32 ve T-Mobile telefonların argümanlı satış sayılarına ulaşması ile kontaklı olduğunu söylüyor.  

MediaTek Dimensity 8100’ün birinci test bilgileri ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Bununla birlikte düşük ve orta düzey Android telefonlarda yüksek bir kullanım oranına ulaşan MediaTek, ayrıca MWC 2022 etkinliğinde TSMC’nin 5nm süreç teknolojisi ile üretilecek Dimensity 8000 serisini tanıttı. Qualcomm Snapdragon 888’i geride bırakan bir performans sunacağı sav edilen yeni yonga serisi ile birlikte şirket, yükselişini devam ettirecek üzere gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • MediaTek’in yükselişi sürüyor: ABD’nin en büyük tedarikçisi oldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.