MediaTek Dimensity 8100 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı: Snapdragon 888’e rakip geliyor

Akıllı telefon yonga üreticileri Qualcomm ve MediaTek‘inrekabeti giderek sürat kazanıyor. Snapdragon 8 Gen 1’in rakibi olacak Dimensity 9000 üzerinde çalışmalarını sürdüren MediaTek’in, uygun fiyatlı Dimensity 8100 yongası tezli bir performans ile geliyor. Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgilere nazaran GFX Bench ES 3.0 Manhattan testinde 170 FPS civarında bir skora ulaşan yeni yonga, Snapdragon 888 ve 888+’ın rakibi olacak.

Birinci olarak Redmi aygıtlarda kullanılacak

Akıllı telefonlarda yüksek kullanım oranlarına ulaşan Dimensity 1100 ve 1200’ün halefi olması beklenen yeni yonganın, 2.85 GHz’de çalışan dört adet Cortex-A78 çekirdeği ve dört adet 2.0 GHz’de çalışan Cortex-A55 çekirdeğine sahip olacağı sav ediliyor. Bununla birlikte Tayvanlı dev üretici TSMC’nin 5nm süreç teknolojisi ile üretilecek Dimensity 8100, birinci olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek Redmi telefonlarda karşımıza çıkacak.

Realme Avrupa’nın en süratli büyüyen akıllı telefon markası oldu

1 gün evvel eklendi

Paylaşılan sonuçlar şimdi resmi olarak doğrulanmamış olsa da, MediaTek orta sınıf akıllı telefonlara büyük bir performans artışı sunabilir. Yeni yonga hakkında bilinmeyen tüm ayrıntıların önümüzdeki haftalarda paylaşılması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • MediaTek’s Dimensity 8100 savlı bir performans ile geliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.