MediaTek, iştirakini borsaya açıyor

Dünyanın sayılı Tayvan’ın ise ikinci en büyük yonga firması olan MediaTek, bünyesindeki bir iştiraki dünya devi olmaya hazırlıyor. Airoha kablosuz irtibat teknolojileri iştiraki yakında Tayvan borsasında listelenecek.

Airoha kimdir?

2001 yılında kurulan Airoha firması Bluetooth yüklü olmak üzere WiFi, GPS, xPON üzere kablosuz ilişki tahlillerine odaklanıyor. MediaTek, 2007 yılında Benq firmasına ilişkin payları satın alarak büyük hissedar haline gelmişti.

MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

1 ay evvel eklendi

2017 yılında kendi birtakım kısımlarını Airoha bünyesine katarak bir iştirak haline getirdi. Airoha yeni devirde Sony, JBL, Beats üzere dev müşteriler kazandı. Aldığı kıymetli yatırımlarla 3.3 milyar dolar değerlemeye ulaşan iştirak Tayvan borsasına açıldı.

Tayvan’ın son yıllardaki en büyük yonga listelemesi olacak Airoha birinci 6 aylık süreçte yenilik bölgesinde yer alacak ve beklenen performansı gösteremezse borsadan çıkarılacak. Beklentileri karşılarsa standart borsa listelemesine geçiş yapacak.

Bluetooth pazarında Qualcomm ve Realtek üzere değerli rakiplerle çaba eden Airoha, MediaTek’in de takviyesiyle daha büyük bir pazar hissesi yakalayabilecek. MediaTek ayrıyeten Airoha çalışanlarına borsa çıkarlarından ikramiye vermeyi hedefliyor. Böylelikle MediaTek çalışanları ile ikramiyeleri paylaşma sorunu da ortadan kalkacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • MediaTek’ten Airoha atağı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.