MediaTek yeni Dolby Vision IQ çipini duyurdu

Taşınabilir aygıtlarda olduğu kadar televizyon segmentinde de MediaTek değerli iş birlikleri yaparak rekabette farklılaşmaya çalışıyor. Artık de ünlü Dolby firması ile değerli bir iş birliği gündeme geldi.

Dolby Vision IQ with Precision Detail nedir?

2020 başlarında tanıtılan Dolby Vision IQ teknolojisi meta datalarını kullanarak ışık sensörünün optimize etmeye ve imaj ayarlarını gerçek vakitli olarak değiştirmeye yarıyor. Şimdi tanıtılan Dolby Vision IQ with Precision Detail ise etkileyici derinlikte parlak ve karanlık alanlar oluşturuyor.

MediaTek’ten Airoha atağı

1 hf. evvel eklendi

MediaTek ise Dolby Vision ile yaptığı paydaşlık sonucunda Precision Detail için birinci yongayı geliştirdi. MediaTek Pentonic serisine dahil edilecek olan MediaTek Pentonic 2000 yongası, IQ özelliklerinin yanında Dolby Vision içerisindeki oyuncu özelliklerinden de yararlanıyor.

Bunlar ortasında çoklu Dolby Vision akışlarının desteklenmesi, 4K 120Hz oyunculuk, gecikmelerin en aza indirilmesi, değişken tazeleme oranı üzere özellikler yer alıyor. Yeni yonga yılın sonlarına gerçek kullanıma sunulacak.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • MediaTek ve Dolby Vision iş birliği

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.