MediaTek’in süratli yükselişi devam ediyor

Dimensity 9000 yongası ile büyük bir muvaffakiyet yakalayan MediaTek, 2022 yılına hayli yeterli başladı. Ocak ayını içeren yeni bir mali rapor paylaşan şirket, yarı iletken devleri ortasında yükselişini sürdürüyor.

Kesimdeki rekabet artıyor

Ocak ayında konsolide gelirinin yaklaşık 1.55 milyar dolar olduğunu açıklayan MediaTek, yıllık bazda yüzde 23,1 artış yakalarken, aylık olarak yüzde 5.8 düşüş yaşadı. Geçtiğimiz yıla kıyasla 2022 yılına inişli ve çıkışlı bir başlangıç yapan şirket, yılın birinci çeyrek gelirinin ise yaklaşık 4.7 milyar ile 5.1 milyar dolar ortasında olacağını kestirim ediyor.

Samsung, Galaxy S22 serisinin üretimini arttırıyor

1 gün evvel eklendi

Şirket tarafından kestirim edilen birinci çeyrek sayılarının geçtiğimiz çeyreğe kıyasla yüzde 2 ila 10’luk bir artışa, yıllık olarak da yüzde 21 ila 31’lik bir atışa işaret ettiğini söyleyebiliriz. 2021 yılında yıllık yüzde 53’lük bir büyüme göstererek yeni bir rekora imza atan şirketin CEO’su Cai Lixing, artan gelirin kesimdeki 5G talebi ve amiral gemisi Dimensity 9000 ile ilişkili olduğunu lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • MediaTek, taşınabilir yonga pazarının başkanı olmayı sürdürecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.