Messenger, yeni kısayollarını kullanıma sunuyor

Meta, Messenger uygulamasına bir sohbet sırasında bildirimsiz ileti göndermek ya da bir GIF paylaşmak üzere hareketler için kullanılabilecek yeni kısayolları kullanıma sunuyor. Slack kullanıcılarının aşina olduğu bir kısayol olan @everyone, Messenger’da da kullanılabilecek.

Messenger’da yeni kısayollar

Messenger artık hem iOS hem de Android uygulamasında @everyone ve /silent kısayollarını kullanıcılara sundu. @everyone, sohbetteki tüm kullanıcıların bilgilendirmesine imkan tanıyorken /silent kısayolu, sohbetteki bireylere bildirim göndermeden ileti yollayabilmeye müsaade veriyor.

iOS kullanıcıları yakında /gif kısayolunu kullanarak bir GIF’i kolaylıkla bulup ve gönderebilecek. iOS’a özel olarak gelecek öbür iki kısayol ise /shrug ve /tableflip. Bu kısayollar da masa çevirme ve omuz silkme üzere metin tabanlı tabirleri göndermeyi kolaylaştıracak.

AB’nin yeni dijital yasası iletileşme güvenliğini azaltabilir

2 gün evvel eklendi

Bu kısayolların haricinde Messenger, önümüzdeki haftalarda sohbette para göndermeyi ve almayı daha kolay hale getirebilmek için /pay kısayolunu ABD’deki iOS ve Android kullanıcılarına getirecek.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Messenger, yeni kısayollarını kullanıma sunuyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.