Meta (Facebook) akıllı saatinin birinci çizimleri karşınızda

Facebook çatı firması Meta’nın bir müddettir bir akıllı saat projesi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yuvarlak ve kare dizaynda iki çalışması olan Facebook, Dünya Telif Hakkı Ofisi’ne geçen ay patent başvurusu yapmıştı.

Facebook akıllı saati nasıl olacak?

Yuvarlak dizaynlı akıllı saat epeyce enteresan. Yedek bir ekranı olan bu saat gereksinime nazaran ikinci ekranı kullanmanızı sağlıyor. Ekranlar bir manyetik gövde üzerinde yer alıyor ve bu sayede değiştirilebiliyor. Ekranlarda ana kamera, telefoto kamera, makro kamera, geniş açı kamera üzere seçenekler yer alıyor. Ekranı manyetik alan üzerinde döndürerek kameralar ortasında geçiş yapıyorsunuz.

Facebook’un akıllı saati telefoto kameraya sahip

1 ay evvel eklendi

Hayata geçmesi daha güç olan bu dizaynın yanında bir de dörtgen tasarım yer alıyor. Dörtgen dizaynda tek bir kamera var. Yeniden manyetik olarak yuvasına yerleşiyor fakat yuvarlak dizayndaki üzere döndürme hareketi tercih edilmemiş. Facebook’un metaverse dünyası için de bu saatleri kullanmak istediği söz ediliyor.

Patentlere dayanarak yapılan çizim çalışmaları az çok bizi neyin beklediğini de gösteriyor. İp kayışlar kolye haline gelerek biraz daha sportif bir kullanım sunuyor. Saat modülünün yerleştiği yuvada nabız sensörü görülüyor. Yani sensör sabit. Modülü çıkarırsanız art kısımdaki kamerayı kullanabiliyorsunuz. Başka türlü ön kamera devreye giriyor. Modül ve yuva ortasındaki bağlantı manyetik temaslarla sağlanıyor. Şimdi bu dizaynlar ne vakit gerçekleşecek belirli değil.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook akıllı saati detaylanıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.