Meta firmasına yatırımcıları yanıltıyor suçlaması

Bugüne kadar sayısız monopolleşme, bilgi kirliliği ve kullanıcı saklılığının ihlali davalarına mevzu olan Facebook çatı firması Meta, bu suçlamalarla ilgili yatırımcılarına yanlış bilgi vermekle suçlanıyor.

Meta firmasına yeni suçlasma

Teknoloji devlerinin itirafta bulunan çalışanlarına yardımcı olmak gayesiyle kurulan Whistleblower Aid sivil toplum kuruluşu, Meta firmasının yatırımcılarına yanlış bilgi verdiği gerekçesiyle Menkul Değerler Komisyonu’na cürüm duyurusunda bulundu.

Facebook tekrar tazminat ödüyor

3 gün evvel eklendi

Meta itirafçısı Frances Haugen’i temsilen yapılan açıklamada; aşı aksisi oluşumlarla ve iklim değişikliği ile ilgili bilgi kirliliğine karşı Facebook’un yürüttüğünü sav ettiği uğraşın aslında önemli bir halde yürütülmediği, bununla ilgili yatırımcılara da yanlış bilgi verildiği argüman ediliyor.

Facebook olağanda aşılar ve iklim değişikliği ile ilgili manipülasyonlara karşı kıymetli adımlar attığını ve insan sıhhatini ön plana aldığını sık sık lisana getiriyor. Bununla birlikte Haugen firmanın kârını her şeyden ötede tuttuğunu belirtiyor. Üstelik yatırımcılara her halükârda yanlışsız bilgi vermesi gerekirken vermeyerek.

Facebook aslında uzun vakittir platformdaki bilgi kirliliğine karşı gerekli çabayı vermediği için suçlanıyordu. Firma 150 ülkede iklim değişikliği ile ilgili yeni bilgiler verecek bilim merkezlerini faaliyete geçirdiğini ve 2 milyar insanı da aşılarla ilgili sıhhat kuruluşlarına yönlendirdiğini söz ediyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Meta (Facebook) firmasına yeni suçlama

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.